21. 2. 2013

4.ročník Chebské běžecké zimy skončil v neděli nejdelším závodem na 7 km

V pořadí již 4.ročník Chebské běžecké zimy, seriál zimních běhů v areálu Krajinné výstavy a okolí konaných ve prospěch nemocných cystickou fibrózou, který pořádají Radioelektronika Cheb – oddíl rádiového orientačního běhu a Policejní sportovní klub 96 Cheb, skončil v neděli nejdelším závodem pro seniory a veterány v délce 7 km .

Posledního závodu se zúčastnilo celkem 64 běžců, nejmladším byly 2 roky, nejstaršímu účastníku pak 56 let. Sportovci do 15ti let závodili opět na tratích od 130 mdo 850 mv areálu Krajinky, ostatní trať zavedla přes hráz přehrady Skalka kolem „Egerwarte“ k hotelu Stein a na křižovatku se silnicí Cheb-Libá. Nejrychlejšího času na této sedmikilometrové trati dosáhl sokolovský Jan Sokol, který doběhl v čase 25:55 min, nejlepší veterán Pavel Svoboda za ním zaostal cca o 6 minut, když jeho čas v cíli byl 32:07 min. Největší souboj o prvenství se rozpoutal v kategorii do 15ti let, kde zvítězil Pavel Sehnoutka o 0,4 sec před Tomášem Lahučkým.

Celého čtyřdílného seriálu se zúčastnilo na 126 sportovců i příchozích, z toho téměř polovina absolvovala nejméně tři závody a další třetina nejméně dva závody. Nejmladšími účastníky byli roční Jan Kompit a Ondřej Gottfried, kteří s rodiči absolvovali trať v délce 130 m. Nejvíce obsazenou kategorií byli muži od 20ti let a kategorie pro příchozí bez rozdílu věku a pohlaví, které se trať neprodlužuje a běhá po všechny závody trať 2200 m.

Všem startujícím, kteří přispěli dobrovolným startovným, patří dík za podporu nemocných cystickou fibrózou. Vybraná částka přes 11 tisíc korun bude poukázána Klubu CF v Praze k pořízení potřebných zdravotních pomůcek.

Pro pátý ročník, který začíná prvním během v neděli 10.listopadu 2013, pořadatelé předpokládají, že již budou dokončeny všechny stavební práce, které probíhají na levém břehu Ohře a že se tedy vrátí k původním tratím z předchozích ročníků.

Souhrnné výsledky běžeckého seriálu:

M6 – 1.Matouš Hůrka, 2. Jan Šveňha, 3. Martin Raiser

D6 – 1.Michaela Havlíčková, 2. Magdalena Jadlovská, 3. Lucie Mašková,

M9 – 1.Tomáš Slepička, 2. Petr Polák, 3. Matěj Martinec,

D9 – 1.Bára Markusová, 2. Klára Kompitová, 3. Patericie Elsnerová,

M12 - 1.Adam Had, 2. Samuel Svatek, 3.Daniel Svatek,

D12 – 1. Martina Poláková, 2. Kateřina Stárková, 3. Dominika Daňková,

MD15 – 1.Tomáš Lahučký, 2. Martin Stárek, 3.Charlota Svatková,

MD19 – 1.Vojtěch Papež, 2.Michaela Kučová, Tereza Synková,

Přích. – 1. Petr Chlumský, 2. Jiří Hůrka, 3. Michal Havlíček,

M20 – 1. Jan Sokol, 2. Jan Šefčík, 3. Miroslav Jurič

D20 – 1. Jana Brožová, 2. Tereza Francková, 3. Barbora Pribičinová,

M40 – 1. Martin Fischer, 2. Robert Majerník, 3. Ludvík Pribičin,

D40 – 1. Simona Pribičinová, 2. Štěpánka Dančová, 3. Světlana Keslová.

autor: Miroslav Vlach, Oddíl ROB Cheb

Klub CF velice děkujeme všem organizátorům Chebské běžecké zimy a také všem, kteří svou účastí a výkonem podpořili nemocné cystickou fibrózou.

DĚKUJEME, ŽE NÁM POMÁHÁTE POMÁHAT!